306655_133454333484984_1404462042_n

Denize 150 m. Uzaklıkta Bozcaada’nın huzurlu bir bölgesinde yer alan Destina Hotel, deniz kıyısına sadece 150 metre uzaklıktadır. Geyikli-Bozcaada Feribot Limanı ise otelimize 400 metre mesafede bulunmaktadır. . Ayazma Plajı otele 5 km mesafede olup Bozcaada’nın sahil restoranları ve Rum mahallesi sadece 150 metre ötededir. Ayrıca ada merkezinden 7 km ötede yer alan rüzgar güllerini ziyaret edebilirsiniz…

306655_133454333484984_1404462042_n

Deniz ve Doğanın Buluşması Deniz ve doğa manzaralı odalarımız ile ilgili söylenecek en önemli özellik, ada ruhunu yansıtan yapısıyla abartısız mükemmellikte yalın ve zarif bir konsepti size yaşatıyor olması.. Yirmi bir adet odayı hizmetinize sunmaktayız.Odalarımızda, konforu hissedecek, yemyeşil bahçemizde rengarenk çiçeklerden oluşan bir manzara eşliğinde kuş sesleri ile rahatlayacak, eğleneceksiniz… Akşamları ise bahçemizde adanın ışıl ışıl manzarasına karşı kurulan masalarda hoş melodiler eşliğinde farklı tatlar deneyebilirsiniz. Tanrı, insanların uzun ömürlü olmaları için Bozcaada’yı yarattı” demiş Herodot…

306655_133454333484984_1404462042_n

Üzüm’ü Aşk Bozcaada’da bağ bozumuydu hasadın adı. Bozmak aslında yapmak, üretmek, alın terinin payı, bağcının bayramıydı her bağ bozumu zamanı. Aslında bağ bozumu derken yapıcı bir bereketin ve umutların yükseldiği ve bir yılın semeresi değilmiydi bağcıların yüreğinde?Bağ bozumu bağcının dügünü, nevruzu, hazzı ve umutları değil midir?Kimbilir ne umutlar ile dikti ataları o cansız çubukları, iyi dilekler ile, dualar ile .Bıraktılar toprağa ve örttüler üzerini bir bebeği örter gibi.Yüreğindeki umut ateşini. Belkide geleceğini.Doğaya bereket ve zenğinlik katan asmaların yapraklarının liflerine yüklemedilermi ki alın terinin kutsal çiğ taneciklerini.Bağ bozumu gelin karşılanır gibi karşılanır, yüreklere umutlar yükleyerek.Bağcının harmanı gibidir ve bağ bozumu başlar.Gelinlik kızların çeyiz parası yüklenir, asma yaprağın kehlibar sarısı mücevherlerine.Sabahın erken saatlerinde, güneşin sıcaklığı, şefkati geceden kalma çiğ taneciklerini sarar, hasret ile..

306655_133454333484984_1404462042_n

Dünya Mutfağı 500 yıldır bir arada yaşayan Rum ve Türk halkının kaynaşması adanın mutfak kültürünü zenginleştirmiş.Ada mutfağı genelde Kuzey Ege mutfağının izlerini taşıyor. Deniz ürünleri, kırmızı et, yabani otlar ve zeytinyağı kullanılan başlıca malzemeler…

306655_133454333484984_1404462042_n

Anadolu’dan Egeye adana, boyalı taştan yapılmış rum evleri cumbalı, ahşap, Türk evleriyle iç içe girmiş, Anadolunun bir köyüyle, Yunan adalarının karışımından oluşmuş bir ada burası sokaklarında keyif ile dolaşacağınız..Sanat Ada kültürünün yansıdığı eserlerin sergilendiği sanat galerilerini gezme fırsatınız mevcut.. Sosyal Faaliyetler çeşitli su sporları ilginizi çekiyorsa su kayağı,sörf,dalış yapma şansınız da bulunuyor.

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir

Bozcaada'ya Nasıl Gidilir

ARABAYLA
İstanbul’dan gelirken Çanakkale Boğazı'nı geçmek için 4 seçeneğiniz vardır. Bunlar sırasıyla:

Gelibolu - Çardak/ Arabalı Motor -15 dakika
Gelibolu - Lapseki / Arabalı Vapur (Gestaş)- 30 dakika
Eceabat - Çanakkale / (Gestaş)- 25 dakika
Kilitbahir - Çanakkale / Arabalı Motor -5 dakika
Çanakkale’den sonra Geyikli-Bozcaada tabelalarını takip ederek yaklaşık 50 dakikada Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne ulaşılıyor.

İzmir yönünden gelirken, Çanakkale'ye gitmeden Ezine ve Geyikli tabelalarını takip ederek iskeleye ulaşabilirsiniz.

[ Çanakkale Boğazı'ndan araba geçişi Gestaş ile 22 TL, Arabalı Motor ile 18 TL]

Hızlı Feribot
Araba kullananlar İstanbul-Bozcaada arasında gidip gelirken Yenikapı - Bandırma hızlı feribotlarını da kullanabilir. Hergün sabah ve akşam saatlerinde yapılan seferlerde yolculuk ortalama 2 saat sürüyor. Bandırma’dan sonra Lapseki-Çanakkale üzerinden Geyikli’deki iskeleye varmak 3 saati buluyor. Alternatif olarak Bandırma’dan sonra Biga-Çan-Bayramiç güzergahı da takip edilebilir. Bu yol diğeri kadar rahat olmasa da manzarası daha güzel !

[Hızlı Feribot araba 115 TL, motorsiklet 50 TL ]

Karadan Mesafeler
İstanbul – Bozcaada 400 km.
Ankara – Bozcaada 710 km.
Bursa– Bozcaada 320 km.
İzmir – Bozcaada 280 km.
Çanakkale - Bozcaada 60 km.
OTOBÜSLE
Büyükşehirlerden Bozcaada’ya yazın her gün bazı otobüs şirketi tarafından seferler düzenliyor. ( Çanakkale Truva, Metro, Ulusoy, İstanbul Seyahat, Kamil Koç). Otobüsler sadece yaz döneminde Geyikli Yükyeri İskelesi’ne kadar yolcu getiriyor. Feribot zaten Bozcaada merkezine yanaştığı için otobüsler adaya geçmeye gerek duymuyor.

Yaz dönemi dışında son durak Ezine’deki otobüs garı oluyor. Buradan minibüs ya da taksi ile Geyikli’deki iskeleye varılabilir.

[İstanbul-Geyikli İskelesi otobüs bileti, kişi başı 60 TL]

UÇAKLA
Bozcaada’ya en yakın havaalanı 56 km. uzaklıkta bulunan Çanakkale Havaalanı.THY'nın yazın hergün, kışın haftanın belli günlerinde düzenlediği bu seferler sadece Çanakkale-İstanbul ve Çanakkale-Ankara arasında yapılıyor.

Çanakkale merkezi ile Çanakkale Havaalanı arasındaki mesafe 2 km. Çanakkale havaalanına indikten sonra servis aracı ya da taksi ile Çanakkale otobüs garına, buradan saat başı kalkan minübüslerle 1 saatte Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’ne ulaşabilirsiniz. Ya da denk gelirseniz haftanın belli günleri Çanakkale-Bozcaada arasında düzenlenen deniz otobüsü seferleri ile direk adaya geçebilirsiniz.

DENİZ UÇAĞIYLA
Seabird Havayolu 19 kisilik deniz uçağı ile yaz sezonu boyunca İstanbul-Bozcaada arasında karşılıklı seferler yapıyor. Yolculuk 45 dakika sürüyor. Detaylı bilgi için: +90 850 811 0732

DENİZ ULAŞIMI

Arabalı Feribot Seferleri
Bozcaada’ya ulaşım Gestaş tarafından, feribot (arabalı vapur) ile sağlanıyor. Bozcaada ile Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi arasındaki 4 mil mesafe, ortalama yarım saatte alınıyor. Yaz sezonunda iki feribot karşılıklı çalışıyor. Yazın saat başı yapılan seferler, kışın günde üçe kadar iniyor.

Deniz Otobüsü Seferleri
Yaz döneminde Çanakkale-Bozcaada arasına günaşırı deniz otobüsü seferleri bulunuyor. Yaklaşık 1 saat süren yolculuk sadece yayalar için